strefa dobrej wiedzy

blog

Liczba automatycznych ataków hakerskich stale rośnie. Czy Twoja strona internetowa jest bezpieczna?

2/03/2022 | Bezpieczeństwo strony, Blog

Bezpieczeństwo jest często pomijane podczas tworzenia stron internetowych dla małych firm. Niektórzy właściciele stron uważają, że są bezpieczni, ponieważ posiadają certyfikat SSL (Secure Socket Layer). Certyfikat SSL w żaden sposób nie zabezpiecza strony przed nieustannie działającymi robotami hakerskimi chcącymi uzyskać nieautoryzowany dostęp do witryny (SSL to narzędzie poświadczające wiarygodność domeny bądź domeny oraz jej właściciela oraz potwierdzające bezpieczeństwo szyfrowania danych przesyłanych podczas korzystania z domeny.

Pluginy, które pomagają zabezpieczyć stronę na WordPress przed atakami hakerskimi

Z naszego doświadczenia polecamy zastosowanie dwóch wtyczek Loginizer oraz Wordfence.

Wordfence jest to bezpłatna (w podstawowej wersji) i bogata w funkcje wtyczka, która pomaga chronić Twoją witrynę przed złośliwym oprogramowaniem i nieautoryzowanym dostępem. Oferując monitorowanie zagrożeń w czasie rzeczywistym, Wordfence zapewnia dosyć wysoki poziom bezpieczeństwa dla większości portali małych i średnich firm.

Funkcjonalności antywirusowego pluginu Wordfence:

► Zapora w czasie rzeczywistym blokująca złośliwy ruch

► Blokowanie adresów IP w czasie rzeczywistym przed nieautoryzowanymi próbami dostępu

► Zintegrowany skaner złośliwego oprogramowania

► Zgłaszanie luk w zabezpieczeniach witryn

► Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA)

► Możliwość dodawania niestandardowych reguł i alertów bezpieczeństwa

Niezależnie od tego, czy dopiero uruchamiasz swoją stronę internetową, czy masz już istniejącą, te wtyczki prawdopodobnie dodadzą wartości do Twojego wewnętrznego przepływu pracy. Chociaż możesz instalować wtyczki w każdej chwili.

Ataki hakerskie to jedno, ale sprawdź również czy nowy plugin nie uszkodzi Twojej strony internetowej

Bardzo ważny jest kontakt z webmasterem bądź programistą przed samodzielną instalacją każdej nowej wtyczki w celu weryfikacji jej kompatybilności z silnikiem strony oraz ewentualnych konfliktów z innymi pluginami.

Tekst oparty jest na naszych osobistych doświadczeniach i praktyce. nie promujemy rozwiązań, których nie sprawdziliśmy wielokrotnie podczas realizacji projektów. Rynek pluginów i dostępnych rozwiązań stale się zmienia dlatego warto śledzić najnowsze trendy i skonsultować się na bieżąco ze specjalistami, np. z nami. 😉

5/5 - (3 votes)
Bartosz Wiczyński

Bartosz Wiczyński

graphic designer • marketing specialist

Ekspert z 10-letnim doświadczeniem z zakresu grafiki komputerowej, tworzenia stron internetowych, fotografii i marketingu. Stale poszukuje wiedzy, zapytany może długo i z pasją opowiadać o najnowszych trendach w branży reklamowej i optymalnych rozwiązaniach.

przeczytaj również

2 komentarze

 1. Jurek

  Ciekawy tekst, czy te pluginy zabezpieczą stronę przed atakami bezpośrednio na serwer?

  Odpowiedz
  • Bartek z Somethingmore.pl

   Cześć Jurek, nie, jeśli chodzi o ataki przeprowadzane na hosting/serwer to rzeczywiście również zdarzają się coraz częściej, ale te pluginy bezpośrednio w tym wypadku nie pomogą. Należy zadbać o wybór sprawdzonego, bezpiecznego hostingu, a hasła trzymać w dobrze zabezpieczonych miejscach. Istnieją natomiast ataki przeprowadzane na hosting za pośrednictwem luk w pluginach i tutaj np. Wordfence realnie może zwiększyć poziom naszego bezpieczeństwa. Dziękuję za pytanie i pozdrawiam!

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również:

Odpowiemy na Państwa potrzeby

KONTAKT

Prosimy o zaznaczenie poniższych zgód:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Poznań, POLAND

+48 515 065 068

kontakt@somethingmore.pl

WYCENA

Przygotowujemy indywidualne wyceny dla każdego projektu - wystarczy wysłać wiadomość przez formularz kontaktowy. Wycena przyjdzie w max. 24 godz.

PEŁNA SATYSFAKCJA

Jesteśmy zgranym zespołem, który realizuje projekty z pasją i zaangażowaniem. Dotrzymujemy ustalonych terminów. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Przekonaj się, że warto!

SOCIAL MEDIA

NEWSLETTER

Copyright © 2021 Somethingmore.pl | Polityka prywatności