strefa dobrej wiedzy

blog

Dlaczego certyfikat SSL jest niezbędny i musisz go mieć na stronie internetowej?

3/04/2022 | Bezpieczeństwo strony, Blog

Tekst przeczytasz mniej więcej w 3 minut

Zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w Internecie jest bardzo ważne – w szczególności podczas odwiedzania Twojej strony internetowej. Zdecydowana większość rozpoznawalnych firm wdrożyła certyfikat SSL, w większości wypadków również małe i średnie firmy zdecydowały się opłacić certyfikat SSL dla swojej domeny.

Kupując certyfikat SSL (Secure Sockets Layer), dajesz swoim klientom i internautom zaufanie do swojego biznesu. Zaufają ci i będą bardziej skłonni do dostarczania danych, które można wykorzystać w przyszłości. Jeśli prowadzisz działalność e-commerce, bez certyfikatu SSL nie możesz przyjmować płatności online.

Co to jest certyfikat SSL?

Mówiąc najprościej – certyfikat SSL informuje odwiedzających, że Twoja strona internetowa jest bezpieczna. W przeglądarce pojawia się kłódka po prawej stronie adresu Twojej domeny. Odwiedzający mogą zaufać Twojej stronie internetowej, a także Twojej marce.

Oznacza to, że gdy użytkownik odwiedza Twoją witrynę, jest bardziej prawdopodobne, że podzieli się z Tobą swoimi informacjami. Te informacje mogą obejmować wszystko, od wypełnienia formularza z danymi osobowymi po dane karty kredytowej. Dzieje się tak, ponieważ dane są zaszyfrowane i nikt inny nie ma do nich dostępu.

Rodzaje certyfikatów SSL

Dostępne są różne rodzaje certyfikatów SSL, które odpowiadają danym potrzebom. Możesz np. potrzebować jednego certyfikatu dla jednej domeny lub możesz potrzebować jednego certyfikatu SSL dla różnych subdomen. Możesz również kupić jeden certyfikat w pakiecie dla kilku różnych domen.

Dlaczego certyfikat SSL jest ważny dla każdej firmowej strony WWW?

Konsumenci nie tylko stają się coraz mądrzejsi w zakresie korzystania z internetu, ale także stają się bardziej czujni. Wielu użytkowników może zrezygnować z korzystania z Twojej witryny, gdy zobaczy rzucającą się w oczy przekreśloną kłódkę w kolorze czerwonym bądź żółtym.

Nie jest to zaskoczeniem. Każdy chce wiedzieć, że jego dane są bezpieczne. Nie ma nic gorszego niż myśl, że Twoje dane osobowe wpadną w niepowołane ręce.

Certyfikat SSL jest niezbędny, jeśli chodzi o zaufanie odwiedzających. Ale ma też inną dodatkową zaletę. A tą korzyścią jest pozycja w Google.

Certyfikat SSL a pozycja w Google

Google uważa, że ​​posiadanie certyfikatu SSL jest niezbędne i dlatego umieszcza zabezpieczone witryny wyżej w swoich rankingach wyszukiwarek. Nie tylko odwiedzający bardziej zaufają Twojej witrynie, ale również Google.

Sprawdź czy na Twojej stronie internetowej certyfikat SSL działa poprawnie

Tutaj łatwo i szybko zweryfikujesz swój certyfikat SSL: https://www.sslshopper.com/ssl-checker.html

Czy możecie mi pomóc we wdrożeniu certyfikatu SSL na mojej stronie?

Tak, oczywiście. Pomagamy naszym klientom kupić i wdrożyć certyfikat SSL. Jesteśmy przekonani, że ma to kluczowe znaczenie dla internetowej prezencji. Poprawnie wdrożony certyfikat SSL może również polepszyć Twoją cyfrową pozycję w wyszukiwarkach i pomóc Ci dotrzeć do nowych odbiorców, którzy szukają usług bądź produktów, które dostarcza Twoja firma.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie wdrożenia certyfikatu SSL na swojej stronie internetowej skontaktuj się z nami.

5/5 - (2 votes)
Bartosz Wiczyński

Bartosz Wiczyński

graphic designer • marketing specialist

Ekspert z 10-letnim doświadczeniem z zakresu grafiki komputerowej, tworzenia stron internetowych, fotografii i marketingu. Stale poszukuje wiedzy, zapytany może długo i z pasją opowiadać o najnowszych trendach w branży reklamowej i optymalnych rozwiązaniach.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również:

Odpowiemy na Państwa potrzeby

KONTAKT

Prosimy o zaznaczenie poniższych zgód:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Poznań, POLAND

+48 515 065 068

kontakt@somethingmore.pl

WYCENA

Przygotowujemy indywidualne wyceny dla każdego projektu - wystarczy wysłać wiadomość przez formularz kontaktowy. Wycena przyjdzie w max. 24 godz.

PEŁNA SATYSFAKCJA

Jesteśmy zgranym zespołem, który realizuje projekty z pasją i zaangażowaniem. Dotrzymujemy ustalonych terminów. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Przekonaj się, że warto!

SOCIAL MEDIA

NEWSLETTER

Copyright © 2022 Somethingmore.pl | Polityka prywatności