strefa dobrej wiedzy

blog

Profil w Google Moja Firma (Google Maps) – dlaczego to takie ważne?

19/04/2022 | Marketing

Tekst przeczytasz mniej więcej w 3 minut

Google Moja Firma (GMF) jest to bezpłatne narzędzie, które Google udostępnia firmom do zarządzania ich obecnością w Google – w tym informacjami o firmie, położeniu na mapie, oferowanych usługach, zdjęciach, opiniach, codziennych postach (aktualnościach) i nie tylko. Googlując nazwę firmy opis z Google Moja Firma wyskakuje po prawej stronie.

Dlaczego by nie skonfigurować Google Moja Firma skoro jest to całkowicie bezpłatne? Google Moja Firma doskonale sprawdza się w przypadku wyników wyszukiwania lokalnego, jak również w każdej sytuacji, gdy ktoś chce zasięgnąć informacji o naszej firmie szukając ich w Google.

Dlaczego Google Moja Firma jest tak przydatne w promocji firm?

Dzięki stworzonemu profilowi w Google Moja Firma możesz pojawić się w lokalnych wynikach wyszukiwania usług, na przykład, jeśli ktoś wyszuka np. „sklep zoologiczny Poznań”, Twój sklep zoologiczny pojawi się wraz ze wszystkimi innymi sklepami zoologicznymi z Poznania, które mają stworzony profil w Google Moja Firma. Dzięki zastosowanym algorytmom klient od razu może sprawdzić jak daleko od niego znajduje się dana firma oraz jak do niej dojechać czy dojść.

Google Moja Firma umożliwia dodanie wszystkich niezbędnych danych kontaktowych oraz godzin otwarcia dzięki czemu Twoi klienci będą wiedzieć, kiedy jesteś otwarty i jak się z Tobą skontaktować.

Świadome korzystanie i dodawanie informacji na Google Moja Firma może poprawić wyniki SEO, przesuwając Cię wyżej w rankingu, przyciągać większy ruch do Twojej witryny i gromadzić dodatkowych klientów z całego kraju lub klientów z Twojej okolicy.

Jeśli wykonujesz dobrą robotę, a klienci lubią to, co robisz, możesz zachęcić ich do zrecenzowania Twojej firmy. Daje to przyszłym i obecnym klientom większe zaufanie do Twoich usług. Opinie internetowe przechodzą prawdziwą rewolucję i często decydują o podjęciu bądź nie decyzji zakupowych.

Zarządzanie profilami w Google Moja Firma (źródło: freepik.com)

Jak rozpocząć korzystanie z Google Moja Firma

Wejdź na www.google.com/business i kliknij Rozpocznij teraz, a następnie postępuj zgodnie z informacjami, aby skonfigurować konto Google Moja Firma.

Najważniejsze powody zarządzania profilem firmy w Google Moja Firma

  1. Pojawianie się w wyszukiwarkach w Mapach Google
  2. Pomoc w wyróżnianiu się na tle konkurencji
  3. Oceny w postaci gwiazdek (recenzje) zwiększają renomę firmy
  4. Zwiększenie zaufanie klientów
  5. Zwiększenie ruchu w Twojej witrynie
  6. Zwiększenie świadomość marki
  7. Bezpłatna reklama Twojej firmy realnie docierająca to setek bądź też dziesiątek tysięcy ludzi każdego miesiąca

Dzięki Google Moja Firma klienci łatwo znajdą Twoją firmę w sieci (źródło: freepik.com)

Szukasz wsparcia w zakresie stworzenia i aktualizacji profilu w Google Moja Firma?

Dla każdej firmy w Poznaniu oraz innych miastach w Polsce i za granicą, która chce rozwijać swój profil i dawać się znaleźć nowym klientom oferujemy usługę zarządzania profilem w Google Moja Firma.

Z naszą pomocą na profilu w Google Moja Firma pojawią się aktualna nazwa firmy, lokalizacja, godziny pracy i nie tylko. Możemy także monitorować opinie klientów i odpowiadać na nie, przesyłać zdjęcia oznaczone geotagami, a także dodawać wpisy, aktualności czy oferowane produkty i usługi.

Jakość i częstotliwość wpisów odpowiadają za to, jak często Twoja firma pojawia się zarówno w lokalnym wyszukiwaniu Google, jak i na mapach.

Najważniejsze w działaniu profilu firmy w Google jest to, że gdy konsumenci szukają produktów lub usług w pobliżu, zazwyczaj są blisko podjęcia decyzji o zakupie. W rzeczywistości badania pokazują, że co druga osoba przeprowadzająca lokalne wyszukiwanie słów kluczowych (np. „serwis rowerowy blisko mnie”) odwiedza firmę tego samego dnia.

Oceń wpis post
Bartosz Wiczyński

Bartosz Wiczyński

graphic designer • marketing specialist

Ekspert z 10-letnim doświadczeniem z zakresu grafiki komputerowej, tworzenia stron internetowych, fotografii i marketingu. Stale poszukuje wiedzy, zapytany może długo i z pasją opowiadać o najnowszych trendach w branży reklamowej i optymalnych rozwiązaniach.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również:

Odpowiemy na Państwa potrzeby

KONTAKT

Prosimy o zaznaczenie poniższych zgód:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Poznań, POLAND

+48 515 065 068

kontakt@somethingmore.pl

WYCENA

Przygotowujemy indywidualne wyceny dla każdego projektu - wystarczy wysłać wiadomość przez formularz kontaktowy. Wycena przyjdzie w max. 24 godz.

PEŁNA SATYSFAKCJA

Jesteśmy zgranym zespołem, który realizuje projekty z pasją i zaangażowaniem. Dotrzymujemy ustalonych terminów. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Przekonaj się, że warto!

SOCIAL MEDIA

NEWSLETTER

Copyright © 2022 Somethingmore.pl | Polityka prywatności