strefa dobrej wiedzy

blog

Spisanie briefu strony internetowej pomaga przygotować portal lepszy od innych!

10/08/2022 | Strony internetowe

Tekst przeczytasz mniej więcej w 3 minut
Briefy stron internetowych są to proste, ale niesamowicie skuteczne formularze, które pomagają przygotować stronę internetową zgodną z Twoimi potrzebami, a jednocześnie przyspieszają pracę webmastera. Dzięki 1-2-stronicowemu briefowi ułatwiony zostaje przepływ informacji między zlecającym stronę, a agencją graficzną od samego początku realizacji projektu. W tym artykule znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o briefach dotyczących stron internetowych, aby zrealizować projekt szybko, trafnie i w dobrej cenie. Na końcu znajdziesz również gotowy szablon, z którego możesz skorzystać już dziś.

Skorzystaj na wypełnieniu briefa strony internetowej

  • Dzięki uzupełnieniu Briefa wykonawca stron internetowej może przedstawić Ci dokładną wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb.
  • Praca nad stroną internetową przebiegnie znacznie szybciej.
  • Wymagania określone w poszczególnych punktach pozwalą na usystematyzowanie pracy w procesie tworzenia.
  • Od razu na stronie pojawią się pożądane funkcje, widżety, rozwiązania i kluczowe elementy. Dzięki briefowi wiadomo jakie funkcjonalności ma posiadać dana strona internetowa, jakiego układu stron oczekuje zamawiający ją klient, jakie pluginy i integracje mają zostać zaimplementowane.

Kluczowe elementy, które powinien zawierać każdy dobry brief strony internetowej

Jeszcze zanim przystąpisz do wypełnienia briefu rozpisz sobie na kartce bądź w dokumencie Word na komputerze dlaczego chcesz zrobić nową stronę, czego się po niej spodziewasz i jakie wymień w punktach elementy, które powinny się na niej znaleźć. Wypisz wszystko to co chciałbyś, aby pojawiło się na Twojej stronie internetowej, wypisz wszystkie funkcje jakie ma posiadać Twoja strona internetowa, czy chciałbyś np. mieć jakieś dodatkowe integracje bądź rozwiązania typu Google Analytics.

Określ cel swojej nowej strony i wskaż w briefie swój „target”

Zastanów się nad tym kto należy do Twojej grupy docelowej oraz jaki komunikat chcesz mu przekazać. Strona internetowa jest ważnym elementem komunikacji marketingowej więc powinna być spójna z resztą wizji przedsiębiorstwa, marki osobistej, etc.

Przemyśl również i wskaż to wyraźnie projektantowi strony czy Twoja strona ma być prostą wizytówką z danymi kontaktowymi, portalem szczegółowo prezentującym ofertę firmy czy sklepem internetowym zsynchronizowanym np. z Allegro.

Cel powinien być zdefiniowany od samego początku i nie ulegać zmianie do końca projektu. W briefie lepiej napisać więcej niż mniej, ponieważ kluczowe jest poprawne zrozumieniu pomysłu zlecającego stronę przez realizującego ją grafika.

5/5 - (1 vote)
Bartosz Wiczyński

Bartosz Wiczyński

graphic designer • marketing specialist

Ekspert z 10-letnim doświadczeniem z zakresu grafiki komputerowej, tworzenia stron internetowych, fotografii i marketingu. Stale poszukuje wiedzy, zapytany może długo i z pasją opowiadać o najnowszych trendach w branży reklamowej i optymalnych rozwiązaniach.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również:

Odpowiemy na Państwa potrzeby

KONTAKT

Prosimy o zaznaczenie poniższych zgód:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Poznań, POLAND

+48 515 065 068

kontakt@somethingmore.pl

WYCENA

Przygotowujemy indywidualne wyceny dla każdego projektu - wystarczy wysłać wiadomość przez formularz kontaktowy. Wycena przyjdzie w max. 24 godz.

PEŁNA SATYSFAKCJA

Jesteśmy zgranym zespołem, który realizuje projekty z pasją i zaangażowaniem. Dotrzymujemy ustalonych terminów. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Przekonaj się, że warto!

SOCIAL MEDIA

NEWSLETTER

Copyright © 2022 Somethingmore.pl | Polityka prywatności