strefa dobrej wiedzy

blog

Dobry wizerunek marki to podstawa skutecznego marketingu. Jak zadbać o dobry brand?

1/09/2022 | Blog, Marketing

Tekst przeczytasz mniej więcej w 3 minut

Pojęcie brandingu jest czymś o czym wielu przedsiębiorców albo nie słyszało albo podchodzi do działań o takim charakterze z pewnym dystansem. Zdarza się, że podważają sensowność inwestowania czasu i pieniędzy w budowę profesjonalnego wizerunku firmy skupiając się wyłącznie na bezpośredniej konwersji, pozyskiwaniu leadów czy reklamie w Google Ads i social mediach (np. Facebook Ads).

Czym jest branding i dlaczego jest taki ważny?

Każda firma i każda organizacja, wraz z oferowanymi produktami i usługami, potrzebuje atrakcyjnych i unikalnej tożsamości marki, która wyróżniają ją na tle konkurencji i pomaga skutecznie docierać do klientów.

Branding firmy musi być spójny w każdej formie komunikacji. Od elementów graficznych na stronach internetowych, komunikacji cyfrowej i materiałów marketingowych, po stylizację treści wideo i czy nawet ton głosu czy wykorzystywany podkład muzyczny, który organizacja przyjmuje podczas komunikowania się z klientami.

Skuteczny branding wykracza daleko poza atrakcyjny logotyp, nawet jeśli jest to nowe lub odświeżone logo, to nadal jest istotnym, ale jednak tylko elementem całości. Dobre logo to tylko wierzchołek góry lodowej!

Stworzenie silnej i przekonującej marki powinno być czymś więcej niż tylko skupieniem się na logo firmy. Spójny przekaz musi być obecny we wszystkim, co firma robi i mówi. Silna i jednolita tożsamość marki musi być stosowana wszędzie, a my wiemy, jak osiągnąć dobry poziom rozpoznawalności i stopień kreatywnego przebicia.

(źródło: freepik.com)

Logo i identyfikacja wizualna firmy

Eleganckie i zapadające w pamięć logo to ważna odznaka do noszenia i taka, która łatwo identyfikuje Twoją firmę w oczach i umysłach Twoich obecnych klientów i tych wszystkich ważnych potencjalnych klientów, gdy chcesz rozwijać swoją firmę. Ale proces brandingu i tworzone przez nas tożsamości wizualne wykraczają daleko poza logo firmy.

Studio Somethingmore.pl posiada umiejętności projektowania graficznego oraz copywritingu, doświadczenie marketingowe i wiedzę techniczną, aby tworzyć niepowtarzalną identyfikację wizualną dla Ciebie i Twoich produktów. Wykorzystujemy nasze umiejętności graficzne, marketingowe i technologiczne, aby zapewnić, że Twój branding jest naprawdę wyjątkowy.

Fotografia i video

Możemy również dostarczyć Ci ruchome i nieruchome obrazy z filmami korporacyjnymi i produktowymi, a także mocną fotografię dla wszystkich Twoich potrzeb marketingowych i promocyjnych, zgodnie z identyfikacją wizualną, którą pomożemy Ci ustalić.

Ciekawe teksty pomagają przykuć uwagę klienta

A jeśli chodzi o komunikację werbalną, możemy wykorzystać nasze umiejętności copywritingu w Twoim imieniu, aby stworzyć unikalny ton głosu, który wyraża Twoją tożsamość za pomocą słów i obrazów. Ta potężna kombinacja słów i obrazów stanowi podstawę każdego ćwiczenia brandingowego i ugruntowuje Twoją markę w oczach i umysłach Twoich klientów.

A może własna czcionka?

Możemy nawet opracować typografię na zamówienie dla Twojej firmy, abyś mógł cieszyć się unikalnym krojem pisma lub czcionką do logotypu wraz z wszelkimi istotnymi elementami Twojej pisemnej komunikacji. Jest to typowe dla dbałości o szczegóły oraz stopnia kreatywnej przedsiębiorczości i indywidualności, które agencja Somethingmore.pl wnosi do każdego brandingu.

Potrzebujesz pomocy grafika? Skontaktuj się z nami już dziś!

5/5 - (4 votes)
Bartosz Wiczyński

Bartosz Wiczyński

graphic designer • marketing specialist

Ekspert z 10-letnim doświadczeniem z zakresu grafiki komputerowej, tworzenia stron internetowych, fotografii i marketingu. Stale poszukuje wiedzy, zapytany może długo i z pasją opowiadać o najnowszych trendach w branży reklamowej i optymalnych rozwiązaniach.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również:

Odpowiemy na Państwa potrzeby

KONTAKT

Prosimy o zaznaczenie poniższych zgód:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Poznań, POLAND

+48 515 065 068

kontakt@somethingmore.pl

WYCENA

Przygotowujemy indywidualne wyceny dla każdego projektu - wystarczy wysłać wiadomość przez formularz kontaktowy. Wycena przyjdzie w max. 24 godz.

PEŁNA SATYSFAKCJA

Jesteśmy zgranym zespołem, który realizuje projekty z pasją i zaangażowaniem. Dotrzymujemy ustalonych terminów. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Przekonaj się, że warto!

SOCIAL MEDIA

NEWSLETTER

Copyright © 2022 Somethingmore.pl | Polityka prywatności