strefa dobrej wiedzy

blog

Certyfikat SSL

11/02/2023 | Blog, Strony internetowe

Tekst przeczytasz mniej więcej w 2 minut

Certyfikat SSL jest ważnym narzędziem w cyberbezpieczeństwie, które umożliwia bezpieczne połączenie pomiędzy serwerem a przeglądarką internetową. Jest to certyfikat cyfrowy, który potwierdza tożsamość właściciela strony internetowej i gwarantuje, że wszelkie informacje przesyłane pomiędzy serwerem a przeglądarką są zaszyfrowane.

Dzięki temu certyfikatowi, użytkownicy mają pewność, że wszelkie informacje, takie jak dane osobowe czy płatności online, są bezpieczne i nie zostaną ujawnione osobom trzecim. Certyfikat SSL jest szczególnie ważny dla witryn, które przetwarzają wrażliwe informacje, takie jak sklepy internetowe i banki.

Aby wybrać odpowiedni certyfikat SSL, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak: poziom zabezpieczenia, zakres ochrony i wsparcie techniczne. Istnieją różne typy certyfikatów SSL, w tym certyfikaty organizacji i certyfikaty z jednym lub kilkoma domenami.

Wybierając certyfikat SSL, należy upewnić się, że jest on wydawany przez zaufaną i renomowaną jednostkę certyfikującą. Ponadto, warto upewnić się, że certyfikat jest łatwy w instalacji i umożliwia łatwe aktualizacje.

Podsumowując, certyfikat SSL jest niezbędnym elementem bezpieczeństwa stron internetowych i warto poświęcić czas i wysiłek na wybranie odpowiedniego certyfikatu. Gwarantuje to, że dane użytkowników i transakcje online są bezpieczne i chronione przed nieautoryzowanym dostępem.

Naszym klientom polecamy zwykle certyfikaty SSL od Cyber Folks.

Oceń wpis post
Bartosz Wiczyński

Bartosz Wiczyński

graphic designer • marketing specialist

Ekspert z 10-letnim doświadczeniem z zakresu grafiki komputerowej, tworzenia stron internetowych, fotografii i marketingu. Stale poszukuje wiedzy, zapytany może długo i z pasją opowiadać o najnowszych trendach w branży reklamowej i optymalnych rozwiązaniach.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również:

Odpowiemy na Państwa potrzeby

KONTAKT

Prosimy o zaznaczenie poniższych zgód:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Poznań, POLAND

+48 515 065 068

kontakt@somethingmore.pl

WYCENA

Przygotowujemy indywidualne wyceny dla każdego projektu - wystarczy wysłać wiadomość przez formularz kontaktowy. Wycena przyjdzie w max. 24 godz.

PEŁNA SATYSFAKCJA

Jesteśmy zgranym zespołem, który realizuje projekty z pasją i zaangażowaniem. Dotrzymujemy ustalonych terminów. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Przekonaj się, że warto!

SOCIAL MEDIA

NEWSLETTER

Copyright © 2022 Somethingmore.pl | Polityka prywatności