strefa dobrej wiedzy

blog

Druk z wykorzystaniem Adobe Pantone – droższa opcja na lepsze kolory

15/08/2023 | Blog, Druk

Tekst przeczytasz mniej więcej w 3 minut
Adobe Pantone to narzędzie wykorzystywane w grafice komputerowej do precyzyjnego dopasowywania kolorów. Jest to połączenie dwóch najbardziej popularnych systemów kolorów – Adobe RGB i Pantone Matching System (PMS). W tym artykule wyjaśnimy, czym jest Adobe Pantone, jak działa i jakie korzyści przynosi dla projektantów

Adobe Pantone to narzędzie opracowane przez firmę Adobe Systems. Jest to oprogramowanie, które umożliwia dokładne dopasowanie kolorów przy użyciu systemu Pantone, który jest standardem przemysłowym w druku. System Pantone jest wykorzystywany do dokładnego określenia koloru przy użyciu unikalnego kodu, który identyfikuje dany odcień. Dzięki temu narzędzie Adobe Pantone pozwala projektantom na dopasowanie kolorów w ich projektach do standardów drukarskich, co jest szczególnie ważne przy druku w wysokiej jakości.

Jak działa Adobe Pantone?

Główną funkcją narzędzia jest połączenie dwóch systemów kolorów – Adobe RGB i Pantone Matching System. Dzięki temu projektanci mogą tworzyć projekty w systemie Adobe RGB, który jest wykorzystywany w grafice komputerowej, a następnie precyzyjnie dopasować kolory do standardów drukarskich, stosując system Pantone. W praktyce, projektant może wybrać kolor w systemie Adobe RGB, a następnie użyć narzędzia Adobe Pantone, aby dopasować go do koloru Pantone, który jest dostępny w druku.

Zalety Adobe Pantone vs CMYK

Korzyści z korzystania z narzędzia Adobe Pantone są liczne. Po pierwsze, pozwala ono projektantom na uzyskanie dokładnego dopasowania kolorów w projektach drukowanych, co jest szczególnie ważne przy druku w wysokiej jakości. Po drugie, narzędzie to umożliwia projektantom na tworzenie projektów w systemie Adobe RGB, który oferuje szerszy zakres kolorów, a następnie dostosowanie ich do systemu Pantone, który jest standardem przemysłowym w druku. Po trzecie, narzędzie to pozwala projektantom na oszczędność czasu, który byłby potrzebny na ręczne dopasowanie kolorów przy użyciu próbników Pantone.

Podsumowując, Adobe Pantone to narzędzie, które umożliwia projektantom na dokładne dopasowanie kolorów w projektach drukowanych. Dzięki połączeniu dwóch najbardziej popularnych systemów kolorów – Adobe RGB i Pantone Matching System – projektanci mogą tworzyć projekty w systemie Adobe RGB, a następnie dostosować je do standardów drukarskich przy użyciu systemu Pantone. To narzędzie jest szczególnie przydatne przy druku w wysokiej jakości, gdzie precyzyjne dopasowanie kolorów jest szczególnie ważne.

Oceń wpis post
Bartosz Wiczyński

Bartosz Wiczyński

graphic designer • marketing specialist

Ekspert z 10-letnim doświadczeniem z zakresu grafiki komputerowej, tworzenia stron internetowych, fotografii i marketingu. Stale poszukuje wiedzy, zapytany może długo i z pasją opowiadać o najnowszych trendach w branży reklamowej i optymalnych rozwiązaniach.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również:
Gdzie kupić domenę internetową?

Gdzie kupić domenę internetową?

Wybór dostawcy domeny internetowej jest kluczowy dla każdej witryny internetowej, ponieważ to właśnie ten dostawca odpowiada za rejestrację i zarządzanie adresem URL witryny.

Odpowiemy na Państwa potrzeby

KONTAKT

Prosimy o zaznaczenie poniższych zgód:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Poznań, POLAND

+48 515 065 068

kontakt@somethingmore.pl

WYCENA

Przygotowujemy indywidualne wyceny dla każdego projektu - wystarczy wysłać wiadomość przez formularz kontaktowy. Wycena przyjdzie w max. 24 godz.

PEŁNA SATYSFAKCJA

Jesteśmy zgranym zespołem, który realizuje projekty z pasją i zaangażowaniem. Dotrzymujemy ustalonych terminów. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Przekonaj się, że warto!

SOCIAL MEDIA

NEWSLETTER

Copyright © 2022 Somethingmore.pl | Polityka prywatności